.: Na imieniny do: Małgorzaty, Marty i Nikifora .: Użytkowników online: 2
 
      Nie masz jeszcze konta? Możesz !
 

Menu główne
Strona Główna
Galeria
 
Komisja Sędziowska
Zarząd
Sędziowie
Obsada
Regulaminy
Komunikaty
Statystyki
 
Mat. Szkoleniowe
Przepisy gry
Testy
Kontrowersje
 
Inne
Download
Katalog stron
Kontakt
 
Menu użytkownika
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć!
 
 
  Będzie strajk? - 2014-12-01 12:11:03

Sędziowie chcą więcej pieniędzy od PZPN. Będzie strajk?

Na początku rundy wiosennej może dojść do protestu sędziów w całej Polsce. Arbitrzy w niższych ligach żądają powiększenia stawek za mecz.


źródło : przegladsportowy.pl


Sporną kwestią jest wprowadzenie do zakresu obowiązku sędziów wysyłania wyników spotkań do serwisu ŁączyNasPiłka (www.laczynaspilka.pl), prowadzonego przez PZPN. W piłkarskiej centrali chełpią się tym, że na ich nowej stronie rezultaty meczów są wprowadzane zaraz po ich zakończeniu i to niezależnie od poziomu rozgrywek. Wynik oraz nazwiska strzelców goli muszą być wysyłane przez sędziów najpóźniej 15 minut po meczu. W przypadku opóźnienia arbiter dostaje kar? finansową.

- Wszystko jest dość kłopotliwe. Przede wszystkim w najniższych ligach oraz w rozgrywkach juniorskich i dziecięcych. Tam rezultaty 12:6 nie należą do rzadkości. Sędzia musi po spotkaniu jak najszybciej ustalić wszystkich strzelców, a nie zawsze jest to proste, bo nie wszystkie kluby, zwłaszcza po porażkach chcą współpracować. A nie daj Boże jak sędzia podejmie kontrowersyjną decyzję na niekorzyść którejś drużyny. Wtedy robi się spory problem - mówi Jarosław Chmiel, szef Wydziału Sędziowskiego Warszawa.

Na początku funkcjonowania serwisu ŁączyNasPiłka sędziowie mieli zapewnienie, że numer, na który będą wysyłali wyniki będzie darmowy. Tak jednak nie jest.

- Sędziowie na niższym szczeblu to głównie młodzi studenci, dorabiający sobie parę groszy. Dla nich liczy się każda złotówka, a sms mimo zapewnień nie jest darmowy - mówił nam kilka tygodni temu Chmiel. Jak udało się nam ustalić obecnie trwają negocjacje w sprawie podniesienia stawek dla sędziów poniżej szczebla centralnego, sprawa dotyczy więc spotkań III ligi i niższych. Dodajmy, że sędziowie za jeden poprowadzony mecz w zależności od poziomu rozgrywek dostają od ok. 50 do nawet 250 zł (wliczone są w to koszty dojazdu). Kolegia sędziów w całej Polsce chcą podniesienia stawek i wprowadzenia darmowego numeru do przekazywania wyników. Jeżeli warunki sędziów nie zostaną spełnione, to w jednej z pierwszych wiosennych kolejek ma dojść do protestu. Arbitrzy w całej Polsce będą przedstawiać zwolnienia i zgłaszać nieobecności. Może to zdezorganizować niemal wszystkie mecze rozgrywane w niższych ligach w danej kolejce. Według naszych informacji PZPN pierwsze propozycje sędziów odrzucił. Negocjacje jednak trwają. Przypomnijmy, że poniżej szczebla centralnego (ekstraklasy, I i II ligi) za delegacje sędziowskie płacą kluby, które w danym meczu pełnią rolę gospodarza.

dodał: mariusz
|  
 
 
Adres Podokręgu
ul. Sądecka 9
32-700 Bochnia
tel. 507 925 212
 
Nr konta
63 1240 5208 1111
0010 7406 2798
MZPN PPN w Bochni
 
Facebook
 
Kalendarz
Luty
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728 
 
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 2
 
ˆ 2012 Podokręg Bochnia Wszelkie prawa zastrzeżone.